La oss stoppe Giskes lovforslag!

«Kulturminister Trond Giske presenterte tirsdag klokken 13 regjeringens forslag om å stanse betalingsformidling til ulovlige pengespill på Internett.»

Les mer/se pressemeldingen her:http://www.nettavisen.no/innenriks/politikk/article1440976.ece

På denne tiden sitter jeg normalt å gjør klar mine betting tips for inneværende uke, men nå har jeg noe mye viktigere å gjøre; Nemlig å sikre mitt framtidige arbeid (jeg tjener meget gode penger på betting), samt sikre Nordmenn valgfrihet. Jeg ønsker ikke å leve i et land hvor staten bestemmer hva DU skal bruke DINE penger på – spesielt når det innebærer å ulovliggjøre den private virksomheten og gi et totalt monopol til Statlige selskaper.

Og det er nøyaktig dette Giske ønsker å gjøre, Han ønsker å ulovliggjøre betaling til de private betting-selskapene, og gi totalt monopol til Norsk Tipping (som Giske forøvrig eier, Giske er også minister i kulturdepartementet – som får mye av gevinstene fra Norsk Tipping)

DETTE KAN DU OG JEG HINDRE!

Du tror kanskje det er patetisk av meg å tro at jeg personlig kan gjøre noe med dette, men jeg er 100 % sikker på at dette er noe vi kan hindre, i sammen.

Så om du ønsker valgfrihet til å bruke dine egne pengerdet du selv ønsker, og IKKE ønsker at Trond Giske skal ha totalt monopol på pengespill; La oss hindre dette lovforslaget fra å gå igjennom!

Slik gjør vi dette:

1) Skriv et lite ‘brev’ hvor du forteller din mening om dette lovforslaget, så sender du denne til samtlige e-post adresser jeg lister opp her (alle 10 statsrådene, pluss noen av stortingsrepresentantene i de andre partiene)

Det er disse personene (++) som skal stemme over dette lovforslaget; Fortell dem hva du synes de bør stemme!

Navn og e-post eller tlf:

Kultur- og kirkeminister Trond Giske: trond.giske@kkd.dep.no

Statsministerens Kontor: statsministeren@smk.dep.no

Utenriksminister Jonas Gahr Støre: umin@mfa.no

Forsvarsminister Anne-Grete Strøm-Erichsen:agse@fd.dep.no

Nærings- og handelsminister Dag Terje Andersen: tlf. 22 24 01 00

Arbeids- og inkluderingsminister Bjarne Håkon Hanssen: tlf. 22 24 84 01

Justisminister Knut Storberget: tlf. 22 24 51 00

Barne- og likestillingsminister Manuela Ramin-Osmundsen:postmottak@bld.dep.no / tlf. 22 24 24 01

Helse- og omsorgsminister Sylvia Brustad:postmottak@hod.dep.no

Fiskeri- og kystminister Helga Pedersen:helgape@hotmail.compostmottak@fkd.dep.no

Christian Tybring-Gjedde (FRP): christian.tybring-gjedde@stortinget.no

Erna Solberg (Høyre): erna.solberg@stortinget.no

Jan Petersen (Høyre): jan.petersen@stortinget.no

Gunnar Gundersen (Høyre): gunnar.gundersen@stortinget.no

May Helen M. Grimstad (KrF): may-helen.molvar-grimstad@stortinget.no

Dagfinn Høybråten (KrF): dagfinn.hoybraten@stortinget.no

Magnhild Meltveit Kleppa (SP): magnhild-m.kleppa@krd.dep.no

Dag- Henrik Sandbakken (SP): dag-h.sandbakken@krd.dep.no

Lars Erik Bartnes (SP): lars-erik.bartnes@krd.dep.no

Kristin Halvorsen (SV): kha@fin.dep.no

May Elisabeth Hansen (SV): may.hansen@stortinget.no

Beate Chr. Wang (SV): beate.wang@stortinget.no

Lars Sponheim (V): lars.sponheim@stortinget.no

Geir Olsen (V): geir@venstre.no

Trine Skei Grande (V): trine.grande@stortinget.no

Alle E-post adressene (så du enkelt kan kopiere/lime å sende mailen din..)

trond.giske@kkd.dep.no,statsministeren@smk.dep.no,umin@mfa.no,agse@fd.dep.no,postmottak@bld.dep.no,postmottak@hod.dep.no,helgape@hotmail.com,christian.tybring-gjedde@stortinget.no,erna.solberg@stortinget.no,jan.petersen@stortinget.no,gunnar.gundersen@stortinget.no,may-helen.molvar-grimstad@stortinget.no,dagfinn.hoybraten@stortinget.no,magnhild-m.kleppa@krd.dep.no,dag-h.sandbakken@krd.dep.no,lars-erik.bartnes@krd.dep.no,kha@fin.dep.no,may.hansen@stortinget.no,beate.wang@stortinget.no,lars.sponheim@stortinget.no,geir@venstre.no,trine.grande@stortinget.no

2) Del denne siden på facebook: (evnt. send en e-post til alle du kjenner)

http://www.facebook.com/share.php?u=http://web.mac.com/fredarn/Fredarn.com/Blogg/Poster/2007/11/13_La_oss_stoppe_Giskes_lovforslag!.html

Om du ønsker mer informasjon om dette temaet før du gjør noe, les denne meget kloke artikkelen av Tom Staavi på Dine Penger: http://www1.vg.no/pub/vgart.php?artid=168972

JA til demokrati! JA til valgfrihet!

NEI til statlig monopol!


Comments are closed